1 kw-100kw INDUKCE/ceny na dotaz.

Indukční ohřev je proces ohřevu elektricky vodivého předmětu (obvykle kovu) elektromagnetickou indukcí prostřednictvím tepla generovaného v objektu vířivými proudy . Indukční ohřívač se skládá z elektromagnetu a elektronického oscilátoru, který prochází elektromagnetem vysokofrekvenční střídavý proud (AC). Rychle se měnící magnetické pole proniká do objektu a vytváří uvnitř vodiče elektrické proudy , které se nazývají vířivé proudy. Vířivé proudy protékající odporem materiálu ho ohřívají Joulovým ohřevem . Ve feromagnetických (a ferimagnetických ) materiálech, jako je železo, může být také teplo generováno ztrátami magnetické hystereze . Frekvence proudu závisí na velikosti objektu, typu materiálu, spojky (mezi pracovní cívkou a objekt se má ohřívat) a hloubka průniku. 

Nabízíme také indukční pájení na zakázku. Dále nabízíme vystínovací ferit na 50-100 kH, dle přiložené dokumentace vyrobíme potřebný rozměr i tvar, vyrobíme i jakýkoli  průměr trubky i hranatý profil. Mezi naše odběratelé se řadí ČEZ, ASV, KSK apod. Pro cenovou kalkulaci nás kontaktujte na e-mailu kofix@kofix.cz

Pokud se nebudou dodržovat námi stanovené a schválené induktory, tak nemůžeme brát zodpovědnost za poškození indukčních ohřevů a následnou reklamaci.

 

 

 

 

 

Stránka 1 z 3 - 42 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 42 položek celkem